unrealnoise
Adminisztrátor
Playstation Network azonosító: unrealnoise
Kormány vagy kontroller: kontroller
Kapcsolat: Facebook

Perifériák, kiegészítők

2017.08.21. 19:31

Ki milyen "kiegészítőt" használ, kinek milyen kellene? Melyikről milyen véleménnyel vagytok? Legyen az mozgókép rögzítő, headset, monitor vagy TV... Itt lehet beszélni róla.

antraxx25
Playstation Network azonosító: antraxx25
Kormány vagy kontroller: Kormány

Re: Perifériák, kiegészítők

2017.09.09. 09:45

Hali!
Látom én leszek itt az első. :D
Szerintem az első amivel kezdenem kell az a kormány. Nekem egy Thrustmaster T150 van,ami a maga kategóriájában egy szuper kis kormány,remekül el lehet vele szórakozni, de aki komolyabban akar szimulátorozni,annak ez kevés.
Nemrég megjelent a Thrustmaster T-GT,ami így elsőre egy eléggé ütős cuccnak néz ki,viszont én inkább egy Fanatec szettre vágyom,az lenne az igazi.
Második amit meg kell említenem,az a monitorom lenne. Az egy Asus VG245-ös,ami nem a legfullosabb,viszont gamer monitor és mivel 1ms a válaszideje,így kimondottan jó vele szimulátorozni.
Végezetül pedig a Vesaro sim-et említeném meg,ami szerintem minden szimulátorozó álma lehet,kivéve az árát,az már kevésbé Viszont cserébe eléggé profi felszerelést kap az ember.

unrealnoise
Adminisztrátor

2017.09.13. 11:05

Cső, bocs, hogy csak most, de négy nap 12 óra meló után... pFff vagyok :D

Nah jah, A T150 nem tudom, hogy őszinte legyek milyen jó. Nekem volt egy TX458-am., ami egy nagyon jó kormány volt, szíjas meghajtással. (Nem fogaskerekes). Ezzel egy gondom volt a TX458-on, melegedett és emiatt állandóan bekapcsolt a beépített venti. Hangos volt. Alapjáraton szinte teljesen halk volt, de az a venti az rohadt hangos tudott lenni.

Nekem volt már Logitech Driving Force GT-m, G27-esem, de volt már Fanatec Clubsport Pedal V1-em is, nagyon kis cuccok voltam ezek. Főleg a pedál.

A Logitech cucokkal az a gond, hogy fogaskerekes megoldással működnek, ezért viszonylag "hangosak". Pláne egy rally játéknál, ahol ide oda kell korrigálnod szinte folyamatosan.

A T-GT valóban nagyon jól néz ki. Mondjuk nekem tetszik a TS-XW is. https://goo.gl/z8WpNj

Nekem amúgy egy LG 24GM79G-B van, eddig TV-n használtam a konzolt, de most rákötöttem a monitorral, (ezt korábban gamer PC hajtotta, de már egy ideje megszabadultam a videokártyától és a komoly processzortól, nem fogok PC-n játszani mostanság), mondván, ha már van ilyen monitorom és PS4 Pro-m, akkor ezzel tolom majd.

A Vesaro sim tetszik, csini, de nem hinném, hogy az a legjobb, sőt, egy csomó kétség fogalmazódik meg bennem ha ránézek. Testreszabhatóság.

Nálam az Obutto Revolution a tuti cucc. https://youtu.be/Jb8sOC-2Ld8 Ez szinte minden szinten saját magadra lehet szabni, ami rohadt fontos egy ilyen drága cuccnál.

Nekem amúgy egy GT Omega Pro Racing Cockpit-em volt, imádtam. Állítható volt, ár/érték arányban meg kiváló.

Most viszont én csak sima kontrollerrel csapatom. Nem tervezem kormány / cockpit beszerzését, bár most látom, hoyg a G29-et nagyon leakciózták. Itthon is 75 körül indul...

Most egy felvevő eszközt szeretnék a PS4-hez, FullHD, 60 FPS, stb, meg talán egy mikrofont. Lehet csinálnék kritikákat, videókat vágnék, illetve kisebb-nagyobb streameléseket csinálnék. :)

antraxx25

2017.09.13. 12:45

T150 is szíjas és melegedni se nagyon szokott,sőt hangja sincs igazán. Viszont a váltó füleket leszámítva,az egész műanyag és emiatt sikerült is letörnöm azt a kis rögzítőjét,amivel az asztalhoz szorítod,de szerencsére egy kis házi bárkaccsal megoldottam. :D

Nekem ez az első kormányom,ami majdnem T300 RS lett,de aztán így elsőnek mégiscsak az olcsóbbiknál döntöttem.
Remélem a későiekben majd be tudok újítani egy profibbat,ami mondjuk egy Fanatec lesz,vagy marad a Thrustmaster. Meg jó lenne egy Playseat vagy hasonló,mert most csak az asztalnál ülök,igaz van egy jó kis monitorom,meg egy DX racer székem,de mégse az igazi.

TS-XW is baromi jónak néz ki,sőt a T-GT-nél sokkal komolyabbnak is,viszont csak PC kompatibilis,így sajnos konzol kiesik.

Korábban én is TV-n használtam és még mindig jó lenne,mert egy 55"-es LG 4K-s HDR-s TV van,viszont kormánnyal nem tudok leülni elé.
Ezen most lehet fel fogsz nevetni,de még nem volt meg az Asus monitorom,addig egy 22"-es LG-t használtam,amin még HDMI se volt,és emiatt a PS4-et nem tudtam rákötni.
Így ha kormánnyal akartam játszani, kénytelen voltam PC-n a remote play-el áthozni a képet,aminek olyan laggja volt néha,hogy nem egy versenyen emiatt a falban kötöttem ki... :D
Nem volt túl egészséges megoldás ,viszont nagyon szerettem volna kormánnyal játszani.
Aztán beújítottam az említett Asus-t,azóta TV-n egyáltalán nem játszom már más játékkal sem.

Én olyan mélyen még nem ástam bele magam a Simezés világába,ezért ilyen cockpitek még viszonylag újak,pl ez az Obutto Revolution vagy a GT Omega Pro Racing Cockpit nekem most egy teljesen új dolog,viszont eléggé tetszenek ezek is,sőt ezekhez képest egy Playseat kispályás.

G29 is egy egész jó kis kormány,de ha az eredeti árát nézzük,az bizony eléggé drága, 75-ér viszont már sokkal barátibb.

Nekem mikrofon úgy van,hogy egy Skullcandy Hesh 2 fejhallgatóm van,amin van beépített,remélhetőleg ez ilyen játékon belüli beszélgetéshez elég lesz. Külön gamer headseten egyelőre nem gondolkozom. Bár mielőtt ezt megvettem,nézegettem a Sony Wireless Stereo Headset 2.0-t,de végül arra jutottam,hogy a Skullcandy lesz.

VR-ről mi a véleményed? Ahogy a neten elnéztem a tesztvideókat,Pcars 2 nagyon fullos lesz VR szemüveggel. Sokan arról számoltak be,hogy sokkal élvezetesebb mint úgy alapból.
Én szívesen kipróbálnám.

unrealnoise
Adminisztrátor

2017.09.13. 15:18

antraxx25 írta:T150 is szíjas és melegedni se nagyon szokott,sőt hangja sincs igazán.

Ennek örülök, nem is figyeltem, ilyen olcsón szíjas és halk? Hmmm... Szinte csábító. Lehet alapkormány, de attól még jobb, mint egy kontroller. ;) És igen, házi barkács mindig van, itthon is szokott lenni, ha valami annyira nem adja magát.

Nekem egy GT Omera Racing székem van, elég jó. Pláne, hogy fixálni lehet lent a cuccot, hogy ne guruljon össze-vissza nekem. :) (Persze ez kicsit feláras volt, de megérte, bár kormány nélkül nem használom, de lesz idő még, hogy kelleni fog.)

antraxx25 írta:TS-XW is baromi jónak néz ki,sőt a T-GT-nél sokkal komolyabbnak is,viszont csak PC kompatibilis,így sajnos konzol kiesik.

Jogos, annyira nem is néztem utána. Mondjuk a GT-s kormányt amit linekltél jobbnak tartom, mondjuk nem csoda, ennyi pénzért legyen is az, elképesztő tényleg, hogyan néz ki... Alig várom a teszteket! :)

Jaja, a TV-kell amúgy is sokszor vigyázni kell, input lap, meg minden féle hülyeség zavaró lehet, TV-knél általában nagyobb, mint az ilyen specifikus monitoroknál. Bár annak, aki csak TV-n játszik, annak fel sem tűnik, amíg ki nem próbál mást. Persze vannak akiknek szemet szúrna... :)

antraxx25 írta:Én olyan mélyen még nem ástam bele magam a Simezés világába,ezért ilyen cockpitek még viszonylag újak,pl ez az Obutto Revolution vagy a GT Omega Pro Racing Cockpit nekem most egy teljesen új dolog,viszont eléggé tetszenek ezek is,sőt ezekhez képest egy Playseat kispályás.

Jaja, a Playseat egy közepesen jó cucc, semmi több. Számtalan sokkal jobb termék van a piacon. :) Csak utána kell nézni. Persze tuti nyerő nincs, mert van ami abszolút értelemben véve a legjobb, van ami csak jó, van ami az árához képest bitang jó. :)

Ez pl csak 250 dolcsi, és nézd meg: https://goo.gl/Cz3LTJ

...

Jah, a G29-es tűrhető ajánlat, nagyjából ennyit is érhet. :) Monitor-os, TV-s megoldásod: nagyon lol, de hát ilyen az élet :D Azért így elképzelve a dolgot: :mrgreen:

Nekem van egy gamer headsetem, az játékra tökéletes, de ha streamel az ember, akkor szeretne jó hangminőséget felvenni, igazából arra kellene.

A VR az állat. Nagyon várom. Mármint még nincs, mert nincs hozzá elég tartalom, stb. Plusz drága az eszköz is. Majd az igazi PS5-ösön lesz... Addig lehet nem is veszek, pedig sikert jósolok a dolognak minden téren. Nem egyik napról a másikra, hanem úgy kb, mint az okostelefonoknál...

Azt ugye tudod, hogy a Project Cars 2 valószínűleg nem PS VR támogatással jön? Ez részben a Sony hibája is, hiszen erőlteti, hogy a sima PS4-en is menjenek a VR játékok. Csak így meg agyon kell butítani őket, és külön optimalizálni PS4 Pro-ra meg PS4-re is a játékot, mármint csak VR szempontjából is. Ez pedig egy kisebb csapatnak rengeteg idő és pénz. Lásd a Gran Turismo Sport sem kap fullos VR támogatást, csak részlegeset.

antraxx25

2017.09.16. 14:44

Azt ugye tudod, hogy a Project Cars 2 valószínűleg nem PS VR támogatással jön? Ez részben a Sony hibája is, hiszen erőlteti, hogy a sima PS4-en is menjenek a VR játékok. Csak így meg agyon kell butítani őket, és külön optimalizálni PS4 Pro-ra meg PS4-re is a játékot, mármint csak VR szempontjából is. Ez pedig egy kisebb csapatnak rengeteg idő és pénz. Lásd a Gran Turismo Sport sem kap fullos VR támogatást, csak részlegeset.

Ezt nem is tudtam,az első résznél határozottan emlékszem,hogy azzal reklámozták a PS VR-t (amit akkor Project morpheusnak neveztek), hogy a Pcars lesz az egyik olyan játék,amit majd szuperül optimalizálnak hozzá,de aztán nem lett belőle semmi.
Kicsit sajnálom a dolgot,mert így máris ugrott a fő játék,amihez megvettem volna szívesen a VR-t,de hát egye fene,ez legyen a legnagyobb hibája a 2. résznek.
Egyébként nem tudom ezt valaha is konzolnál meg fogják-e lépni,gyanítom hogy nem,de ha egy 3 monitoros setuppot össze lehetne rakni,azt nagyon tudnám díjazni,és lehet inkább elgondolkoznék 3 egyforma jó monitoron,mint egy VR szemüvegen.

unrealnoise
Adminisztrátor

2017.09.16. 19:15

Ezt nem is tudtam,az első résznél határozottan emlékszem,hogy azzal reklámozták a PS VR-t (amit akkor Project morpheusnak neveztek), hogy a Pcars lesz az egyik olyan játék,amit majd szuperül optimalizálnak hozzá,de aztán nem lett belőle semmi.
Kicsit sajnálom a dolgot,mert így máris ugrott a fő játék,amihez megvettem volna szívesen a VR-t,de hát egye fene,ez legyen a legnagyobb hibája a 2. résznek.
Egyébként nem tudom ezt valaha is konzolnál meg fogják-e lépni,gyanítom hogy nem,de ha egy 3 monitoros setuppot össze lehetne rakni,azt nagyon tudnám díjazni,és lehet inkább elgondolkoznék 3 egyforma jó monitoron,mint egy VR szemüvegen.

Igen, tudom, az első részhez is ígérték. A probléma az volt, hogy az SMS viszonylag kis csapat még, és a PSVR is bőven a pCars 1 megjelenése után jelent meg. A gond az, hogy a pCars rohadt erőforrás igényes. Nagyon CPU limites a cucc. A PS4 nem egy erőgép, az első rész optimalizálása nem is sikerült olyan jóra. (Ennek számtalan oka van, most nem témázom rajta.)

Azóta jött ki egy PS4 Pro is, ami GPU-ban akár elég is lenne hozzá, csak sajnos a CPU ugyanaz a gyenge cucc, kicsit magasabb órajelen. Az új Xbox sem váltja meg a világot CPU-t illetően...

A legnagyobb kérdés egy ilyen kis csapatnál, akiket nem tömeg ki a Sony meg a Microsoft dellával, az, hogy megéri-e.

A Sony által probléma, hogy elvárja, hogy ne csak PS4 Pro-n, hanem sima PS4-en is mennie kell a VR támogatásnak. Ez sok fejlesztőt elriaszt. Külön kell mind a kettőt optimalizálni, blabla. Macera, nyűg, és a sima PS4 nagyon gyenge is. Lásd a GT Sport-ban is csak pár pálya lesz VR-ban, ahol csak egy autóval versenyezhetsz a pályán. Pedig az egy belsős cím!

A másik fontos dolog, hogy kicsi még a VR tábor. És fontos, hogy ha valaki mondjuk kipróbálná a sima PS4-re lebutított Project Cars 2-t, akkor azt látná, hogy blde gagyi, de szar. Adott esetben el is riaszthat potenciális vásárlókat a dolog. A játékot kétes megítélésének tennék ki. Így még kiadnak egy ütős cuccot, ami rohadt jó kritikákat fog kapni...

Én nekem is tetszik a 3 monitorok megoldás, de nem az a jövő. Ott a fogyasztás, ott van, hogy most csökkentett árat a HTC view, az Oculus Rift és a PSVR-hoz is már "ingyen" adják a kamerát, miközben az Asus és sok más nagy cég egyre olcsóbb PC-s VR szemüvegekkel árasztja el a piacot. Ez pedig jó. Egyre jobb árakon lesznek elérhetőek. Egy VR szemüveg sokkal nagyobb élményt ad majd, mint 3 monitor, és árképzése is sokkal inkább az lesz ajánlott vételnek tekinthető.

Én mindenképpen maradok PS4 Pro-n, aztán majd jön a PS5, amely elhozhatja a VR első aranykorát. Addig én elleszek gamer monitoron.

Amúgy persze felelőtlennek voltak az SMS-nél, de talán maguk sem tudták, hogy nem olyan egyszerű az a VR kérdés. De még a Gran Turismo-s csapat is benézte, mert egy ideig úgy volt, hogy fullos VR támogatást kap a játék, aztán most ott tartunk, hogy egy erősen limitált szekció lesz csak VR-ban játszható.

Vissza: “Playstation 4”